بازرگانان ایرانی، صادرات خود را بخش عرب نشین عراق سوق می دهند

[ad_1]

کیوان کاشفی در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با اشاره به عدم تبعیت اقلیم کردستان از دولت مرکزی عراق در رابطه با تعرفه کالاهای وارداتی به این کشور، اظهارداشت: دولت مرکزی عراق با ایجاد یک مرکز و گمرک حائل بین بغداد و اقلیم، بصورت سلیقه ای تعرفه های واردات را بالا برده است.

وی ادامه داد: این موضوع باعث شده که تجار و بازرگانان ایرانی، صادرات خود را به سمت قسمت عرب نشین عراق سوق دهند و میزان صادرات از مرز پرویزخان کاهش یابد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه مرز خسروی و مرز سومار دو مرز استان هستند که به قسمت عرب نشین عراق وصل می باشند، افزود: در این راستا باید صادرات خود را به سمت این دو مرز سوق دهیم.

وی تصریح داشت: هزینه حمل بار از سومار تا بغداد یک سوم مرزهای دیگر همسایه با کشور عراق است. تجار ما نیز مایل به استفاده از این مرز هستند.

کاشفی با تاکید بر این مطلب که باید با شدت و سرعت به مرز سومار بپردازیم، اضافه کرد: 60 کیلومتر جاده سومار باید بازسازی و بهسازی شود. زیرساخت های آنجا را فراهم کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: برای تسریع در روند آمادگی سومار، 24 ساعته روی این مرز کار شود. تعطیلات هم نداشته باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه متذکر شد: تجار وقتی رونق مرز سومار را ببینند صادرات خود را به این سمت می کشانند.

وی در پایان با بیان اینکه سومار قابلیت تبدیل شدن به یک مرز رسمی و یک مرز مهم کشوری را دارد، یادآورشد: باید فعالیت ها را روی این مرز متمرکز کنیم.

کدخبرنگار: 10304


کد مطلب:
133607
 |  تاريخ:
۱۳۹۶/۴/۲۸
 |  ساعت:
۷ : ۳۱

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *