رکورد کشوری ریل گذاری در پروژه راه آهن کرمانشاه شکسته شد/ اختصاص 320 میلیارد تومان اعتبار به این پروژه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار کردپرس، معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین استانی صبح امروز جمعه (30 تیرماه) از پروژه ایستگاه راه آهن کرمانشاه بازدید کرد.

خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، کل ریل گذاری باقی مانده از مسیر فیروزان تا کرمانشاه را 17 کیلومتر اعلام کرد و اظهار داشت: زیرسازی محور از مسیر فیروزان تا کرمانشاه 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با تاکید بر این مطلب که تا پایان این دولت ریل گذاری راه آهن کرمانشاه به اتمام خواهد رسید، ادامه داد: همه تلاش خود را به کار خواهیم بست و از تمام ظرفیت ها برای اجرایی شدن قول رئیس جمهور استفاده می کنیم. در طول سال 95 و به ویژه در 6 ماه اخیر کار به صورت فشرده و مداوم انجام شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: طی سال گذشته و امسال 320 میلیارد تومان اعتبار به پروژه راه آهن کرمانشاه اختصاص یافته است.

وی با اشاره 45 روز بارندگی شدید در زمستان و بهار که باعث تاخیر در روند اجرای پروژه شد، تصریح داشت: طی 5 ماه گذشته 110 کیلومتر ریل گذاری انجام شده که با توجه به اینکه متوسط ریل گذاری در کشور سالیانه 200 کیلومتر است انجام این رقم در این مدت زمان، در پروژه راه آهن کرمانشاه یک رکورد محسوب می شود.

خادمی با بیان اینکه غیر از ریل، تمام تجهیزات پروژه از کارخانه های داخل کشور تامین و خریداری شده است، گفت: به مردم کرمانشاه قول داده بودیم 31 تیرماه قطار به کرمانشاه برسد، از جهت تاخیر، یک عذرخواهی به مردم این استان بدهکار هستیم. ادواتی مانند تراورس که باید برای این پروژه می رسید با نگاه لزوم استفاده از تولیدات داخلی و مدنظر قرار دادن تاکیدات مقام معظم رهبری در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، از کارخانه داخل کشور خریداری شد اما از آنجایی که بصورت همزمان در پنج محور ارومیه، رشت، تبریز و همدان کار ریل گذاری انجام می شد و ظرفیت تولید کارخانه داخل بالا نبود، تاخیری در تحویل ریل بوجود آمد.

وی عنوان داشت: فاز اول ایستگاه راه آهن آماده به بهره برداری رسیدن است. در آینده ای نزدیک پروژه راه آهن کرمانشاه توسط رئیس جمهور یا یکی از مقامات کشوری به بهره برداری خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان اولین مقصد قطار کرمانشاه را مشهد اعلام کرد و یادآورشد: برای بهره برداری رسمی از این پروژه چند ماه فرصت نیاز است که این زمان معمولا در تمام پروره های راه آهن کشور وجود دارد.

کدخبرنگار: 10304


کد مطلب:
133728
 |  تاريخ:
۱۳۹۶/۴/۳۰
 |  ساعت:
۱۱ : ۱۳

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *